BRÁNY

Brána nie je len o funkčnosti, ale aj o estetike

Neodmysliteľnou súčasťou každého plotu je brána. Brána je zväčša prvá vec, ktorú si ľudia všimnú. ... Pokračovať v čítaní >

Brána jednokrídlová

Neodmysliteľnou súčasťou každého plotu je brána. Brána je zväčša prvá vec, ktorú si ľudia všimnú. Mala by byť dominantou, ktorá uzatvára plot.

Pri takto zadanom dopyte Vám vieme vyhotoviť cenovú ponuku s vyššou presnosťou. Ponuka bude obsahovať všetko príslušenstvo v potrebnom množstve pre Vami zadaný dopyt.

Typy brán

Aj pri bránach je z čoho vyberať, záleží čo od brány očakávate.

Brány môžeme rozdeliť do rôznych kategórií hotové alebo na zákazku.

Rozdiel je pri bránach hotových, kde sú presne dané rozmery, farba a výplň a nie je možné ich meniť, zatiaľ čo pri bránach vyhotovených na zákazku si sami určujete rozmery, farbu, výplň, doplnky.

Ako vybrať správnu bránu?

Plot je funkčným a zároveň estetickým doplnkom každého oplotenia, preto by ste mali pri jeho výbere zhodnotiť svoje potreby a nároky. 

Dnes sa kladie rovnaký dôraz na celkový súlad brány s plotom nielen pri rodinných domoch, ale aj pre firemné areály. 

V ponuke bývajú rôzne druhy plotových brán, ktoré môžeme zaradiť do základných štyroch kategórií: jednokrídlové brány, dvojkrídlové brány, posuvné brány na koľajniciach a posuvné samonosné brány.

Jednokrídlové brány

Do väčšiny objektov, vrátane rodinných domov je samozrejmosťou jednoduchý prístup osôb, a teda najčastejšie používaným typom brány je jednokrídlová brána. 

Takmer ku každému typu oplotenia je v ponuke aj typ brány s dizajnom podobnym oploteniu. Jednokrídlové plotové brány sa umiestňujú k pozemkom rodinných domov, firiem, ale obľúbené sú aj ako vstupné brány do záhrad alebo k volieram pre domáce zvieratá.

Ak okrem vstupu osôb potrebujeme zabezpečiť prístup do objektu aj pre vozidlá, máme na výber hneď z niekoľkých možností.

Dvojkrídlové brány

Dvojkrídlová brána je najjednoduchším spôsobom otvorenia priestoru pre vozidlá. Pri dvojkrídlovej bráne je podmienkou dostatočný priestor pre krídla brány, keďže tieto sa otvárajú do priestoru.

Posuvné plotové brány

Čo v prípade ak potrebujete parkovať priamo za bránou, prípadne preferujete priestorovo úspornejšie riešenia vstupných brán

V takom prípade sú veľmi populárne posuvné plotové brány. Systém fungovania posuvných brán môže byť riešený dvomi spôsobmi.

Posuvnej bráne s koľajnicou sa posuvné krídlo pohybuje na kolieskach po koľajnici osadenej v betónovom základe pod spodnou hranou brány. 

Posuvná brána samonosná sa takisto pohybuje po obvode plotu a nezasahuje do priestoru pozemku. 

Krídlo samonosnej brány sa pohybuje na kolieskach, ktoré sú pevne prichytené k betónovému základu a vodiaca koľajnica je pevnou súčasťou spodnej časti rámu brány. Krídlo sa teda pohybuje vo vzduchu a nevadí mu členitý terén, trávnik pod bránou, sneh v zime, či padajúce lístie na jeseň.

Ovládanie môže byť manuálne, ale väčšej popularite sa teší elektrické ovládanie na diaľku, ktoré je príjemné najmä v zime a pri nepriaznivom počasí.

Neviete aký typ brány vybrať ?

Ak stojíte pred rozhodnutím, aký typ plotovej brány zvoliť, ste na správnom mieste. Na našich prevádzkach v Hlohovci, Trnave, Prievidzi a Poprade Vám radi poradíme, ukážeme a pomôžeme vybrať ten správny typ brány pre Vás.

Sme presvedčení, že plot bez poriadnej brány nie je plot.

V našom e-shope nájdete všetko potrebné na stavbu Vášho plota vrátane brány. Zabezpečujeme komplexné služby, od vytvorenia cenovej ponuky, cez poradenstvo až po konečnú dodávku a montáž u Vás.

Mohlo by vás zaujímať