PLETIVÁ

Chovateľské pletivá pre zvieratá, ako správne vybrať?

Chovateľské pletivá a ich výber závisí od typu zvierat ktoré chováte, okolie, zabezpečenie pred prirodzenými ... Pokračovať v čítaní >

Šesťhranné pletivo pozinkované, výška 1000 mm, oko 25 x 25 mm, 25 m

Chovateľské pletivá a ich výber závisí od typu zvierat ktoré chováte, okolie, zabezpečenie pred prirodzenými predátormi. Tiež je nevyhnutné zvážiť, rovnako ako pri všetkých plotoch aké funkcie má oplotenie spĺňať.

Šesťhranné pletivo

Šesťhranné pletivo je vhodné najmä na použitie pri oplotení hydiny. Najideálnejšie je použiť ho v kombinácii so štvorhranným pletivom, ktoré by malo byť použité na celkové oplotenie a šesťhranné pletivo ako doplnok.

Šesťhranné pletivo má menšie oká, ktoré zabránia hydine strkať do ôk oplotenia hlavu alebo končatiny, čím sa zabráni zraneniam. Šesťhranné pletivo je v prevedení pozinkovanom alebo poplastovanom zelenom v základných výškach 0,5 m a 1,0 m. Vďaka rôznym veľkostiam ôk je možné použiť šesťhranné pletivo aj pri najmenších zvieratách.

Upevnenie pletiva je možné rôznymi spôsobmi na klasické stĺpiky, prípadne do rámov.

Chovateľské pletivá

Chovateľské zváraná sieť je štvorcové zvárané pletivo s väčšou hrúbkou drôtu je pevnejšie a stabilnejšie a preto sa väčšinou používa pri stavbe zajačníkov a najmä pri chove vtákov.

Väčšina vtákov má silný zobák, preto je nevyhnutné, aby bola hrúbka samotného drôtu väčšia a zabránilo sa tak prehryznutiu pletiva a následnému poraneniu alebo úniku zvieraťa. Chovateľské pletivo je vo výške 0,5 m a 1,0 m, s rôznou veľkosťou ôk a hrúbkou drôtu.

Upevnenie pletiva je možné rôznymi spôsobmi na klasické stĺpiky, prípadne do rámov.

Oborové pletivo

Oborové pletivo patrí medzi najpevnejšie pletivá, ktoré vyrábame. Jeho hrúbka drôtu je 4,0 mm, je vyrábané na zákazku.

Pletivo vyrábame v dvoch typoch ôk 125 x 125 mm alebo 100 x 100 mm. Jeho využiteľnosť je pri diaľniciach, na oplotenie lúk a lesov, pri ohradení dobytka a lesnej zveri.

Upevnenie pletiva je možné na drevené koly alebo betónové stĺpy.

Uzlové pletivo

Uzlové pletivo patrí medzi pevnejšie pletivá vhodné pri chove kôz, oviec, ošípaných, koní. Je odolnejšie voči tlaku zvierat, ich rôznym “atakom” na oplotenie a zabráni ich prípadnému zraneniu.

Uzlové pletivo balené v 50 m balíkoch v rôznych výškach, s rôznymi hrúbkami drôtov a hustote drôtov. V spodnej časti je pletivo hustejšie a postupne sa zväčšuje veľkosť ôk.

Spodná časť pletiva je vždy namáhaná najviac, z toho dôvodu je potrebné ju zosilniť. Uzlové pletivo je často využívané na oplotenie diaľnic, lúk a lesov, kvôli zabráneniu migrácii lesnej zveri a jej zraneniam.

Upevnenie pletiva je možné rôznymi spôsobmi na klasické stĺpiky, drevené alebo betónové koly, prípadne do rámov.

Štvorhranné pletivo

Štvorhranné pletivo je najpoužívanejšie pletivo nielen pri oplotení zvierat.

Štandardne je v pozinkovanom prevedení s okami 60 x 60 mm s hrúbkou drôtu 2,0 mm, alebo s okami 50 x 50 mm s hrúbkou drôtu 2,5 mm. Pevnosť pletiv a menšie oko zaistí ochranu zvierat a zabráni ich prípadnému úniku.

Upevnenie pletiva je možné rôznymi spôsobmi buď na klasické stĺpiky, drevené koly, prípadne do rámov.

Mohlo by vás zaujímať