PLOTOVÉ PANELY

Plotové zvárané panely

Túžite po novom plote, ale klasické pletivo nie je to pravé orechové?  Máme pre Vás ... Pokračovať v čítaní >

Plotový panel 2D, výška 1430 mm, oko 50 x 200 mm, pozinkovaný

Túžite po novom plote, ale klasické pletivo nie je to pravé orechové? 

Máme pre Vás v ponuke plotové panely v troch základných farbách a vďaka tieniacimi páskami s nespočetnými možnosťami ako vytvoriť štýlový a originálny plot. Plot, ktorý podporí charakter domu.

Plotové zvárané panely sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej obľube nielen pri oplotení areálov, ale aj k rodinným domom. 

Tento typ plota je vhodný aj v situáciách, v ktorých sú primárne požiadavky na priehľadnosť, rýchlosť inštalácie a nízke náklady. Tieto vlastnosti sú najväčšie výhody tohto plota.

Existuje veľa spôsobov ako odlíšiť kvalitný panelový plot, ktorý je schopný splniť Vaše požiadavky ako je bezpečnosť, dlhá životnosť, kvalita materiálu, farebná stálosť, rýchla a jednoduchá montáž

Jedným z hlavných faktorov, ktorý je potrebné zvážiť, je kvalita ocele a hrúbka drôtu. Všetky zvárané plotové panely začínajú ako zvitky z oceľového drôtu. Rovnako ako pri všetkých výrobkoch z ocele, kvalita a trvanlivosť konečného výrobku vyplýva z používania kvalitného materiálu a to je z veľkej časti hlavným faktorom procesu výroby drôtov. 

Zvárané panely sa takmer vždy predávajú s ochranným povrchom pokrývajúcim drôtom, či sú už pozinkované alebo práškované farbou.

Pozinkovaný zváraný panel je kvalitný vtedy, ak bol pozinkovaný po zváraní. Plotové panely pozinkované po procese zvárania sú odolnejšie, nakoľko sa zinkom pokryjú aj miesta, kde boli drôty zvarené. Tým sa vytvára lepší, kvalitnejší a trvácnejší plotový panel. 

Práškovaný panel je vhodné použiť na miestach, kde budú na plot pôsobiť sťažené podmienky, ktoré by mohli plot poškodiť a privodiť koróziu.

Najbežnejšie sú plotové panely 3D a 2D v troch základných farebných prevedeniach: pozinkované, antracit RAL7016 a zelený RAL6005.

Základný rozdiel medzi štandardným 3D panelom a 2D panelom spočíva v tvare panelu, kde 3D panel je s prelismi a 2D panel je rovný bez prelisov, ďalej v hrúbke drôtov, 3D panel má hrúbku drôtov 4-4 mm a 2D panel 6-5-6 mm.

Do plotových panelov je možné vpliesť tieniace pásky. 2D panely sa používajú aj pri stavbe sypaného plota, taktiež je možné ich použiť aj na stavbu voliér a kotercov pre veľké psy.

Vybrať oplotenie na plot môže byť niekedy náročnejšie, preto odporúčame sa dôkladne oboznámiť so všetkými možnosťami a radou s odborníkom

Mohlo by vás zaujímať