PLETIVÁ

Zvárané pletivo, všetko čo by ste o ňom mali vedieť

Zvárané pletivo má modernejší vzhľad oproti klasickému štvorhranému pletivu a vyššiu pevnosť. V tomto článku si povieme ... Pokračovať v čítaní >

Zvárané pletivo, výška 2000,1800,1500,1200,1000,800,600,400 mm, oko 50 x 100 mm, 10,25 m, poplastované

Zvárané pletivo má modernejší vzhľad oproti klasickému štvorhranému pletivu a vyššiu pevnosť. V tomto článku si povieme aké sú jeho výhody a nevýhody a možnosť jeho využitia.

Na začiatok je potrebné, tak ako pri každom plote zvážiť výšku pletiva a účel ktorému má slúžiť. Najbežnejším dôvodom pre voľbu pevnejšieho a vyššieho pletiva je domáce zvieratko napr. pes, prípadne iný domáci maznáčik, ktorý rád uteká. Pri domácich miláčikoch je častou voľbou zvárané pletivo, ktoré nemožno rozpliesť. Ak chcete zabrániť podhrabávaniu zvieraťa, je dobré k pletivu si zaobstarať aj podhrabové dosky.

Životnosť zváraného pletiva a povrchová úprava

Zvárané pletivo sa vyrába len v poplastovanej zelenej RAL6005 verzii, v niektorých veľkostiach aj v antracite RAL7016. Pletivo je vyrobené zo žiarovo zinkového drôtu, obsah zinku je minimálne 40 g / m2, pletivo je následne po zváraní elektrostaticky poplastované vysoko adhéznym polyetylénom. 

Pletivo s takto kvalitnou dvojitou antikoróznou úpravou má živostnosť viac ako 15 rokov a odolnosť voči korózii. V tomto prípade je možnosť vybrať z viacerých výšok, rôznych veľkostí ôk a priemerov drôtu. 

Najpoužívanejšou výškou pletiva je 1000 mm a 1500 mm. Veľkosť ôk býva najčastejšie 50 x 100 mm, prípadne 50 x 50 mm. Drôty zváraného pletiva sú vlnkovité.

zvarane pletivo real

Zvárané pletivo a jeho výhody

  • moderný dizajn,
  • vhodné do rovinatého alebo mierne šikmého terénu
  • nepotrebujú napínací drôt, napínaky
  • viac dizajnových a pevnostných variant pletiva
  • vhodné do záhrad moderných rodinných domov, verejných areálov
  • jednoduchá a rýchla montáž

Zvárané pletivo je vhodné do rovinatého alebo mierne šikmého terénu. Preto typ pozemku zohráva dôležitú úlohu pri výbere pletiva. Pri vysokých nerovnostiach terénu odporúčame použiť štvorhranné pletivo, ktoré sa lepšie prispôsobí nerovnostiam a možno ho ľahko rozpojiť a následne zase spojiť. 

Mohlo by vás zaujímať